Jaki koncert na otwarcie nowej filharmonii? Zdecydujemy w głosowaniu

...

ash 2013-05-10, ostatnia aktualizacja 2013-05-10 14:17:15

Które utwory chcecie usłyszeć podczas koncertu inaugurującego otwarcie nowej, długo wyczekiwanej filharmonii? Weź udział w plebiscycie i zadecyduj.

- Bardzo zależy nam na tym, żeby to mieszkańcy miasta mieli wpływ na to, jak przebiegać będzie inauguracja działalności Filharmonii Szczecińskiej w nowym obiekcie - mówi Robert Grabowski z biura prasowego szczecińskiego magistratu. - Otwarcie filharmonii niech stanie się świętem wszystkich szczecinian.

Celem plebiscytu jest wybór repertuaru na koncert "Filharmonia szczecinianom", odbywający się w ramach cyklu wydarzeń inaugurujących działalność Filharmonii Szczecińskiej w nowej siedzibie, która powstaje przy ul. Matejki 48 w Szczecinie.

Konkurs, który organizuje miasto wraz z Filharmonią Szczecińską, ruszył dziś i potrwa do 21 czerwca. Nagrodami dla biorących w nim udział jest 50 kuponów na koncerty w nowym sezonie artystycznym.

Zasady konkursu

Konkurs podzielony będzie na dwa etapy. W pierwszym, który potrwa do 25 maja, zbierane będą propozycje repertuaru koncertu zgłaszane przez szczecinian. Jedna osoba może zgłosić maksymalnie trzy propozycje repertuarowe, będące utworami z literatury muzyki klasycznej na orkiestrę symfoniczną.

Przed rozpoczęciem drugiego etapu komisja konkursowa wybierze 10 utworów: pięć zgłoszonych przez uczestników plebiscytu, pięć własnych.

Drugi etap plebiscytu będzie już bezpośrednim głosowaniem na repertuar koncertu. Od 3 czerwca każdy chętny może zagłosować na jeden utwór.

Po zakończeniu tej części plebiscytu nastąpi zliczenie oddanych głosów. Wyniki będą znane 21 czerwca.

Jak będziemy głosować?

W pierwszym etapie propozycje można zgłaszać na dwa sposoby:

- mailem na adres plebiscyt@szczecin.eu

- wypełniając kupon plebiscytowy, który można będzie dostać podczas koncertów w filharmonii (po wypełnieniu zostawiamy go na miejscu).

Zgłoszenia powinny zawierać poza propozycjami repertuaru imię i nazwisko, adres kontaktowy, numer telefonu i/lub adres e-mail.